Přeskočit na obsah
Domů » Kemp Peklo Branžež

Kemp Peklo Branžež

  V malebné krajině Českého ráje, v okrese Mladá Boleslav, nedaleko obce Kněžmost a přímo na břehu Komárovského rybníka, se rozkládá oblíbený kemp Branžež, známý jako Peklo kemp Branžež. Rozlehlá písečná pláž je pohodlnou relaxační zónou a rájem vyznavačů vodních sportů. O kempu se říká, že je nejhezčím Peklem v Českém ráji. Je umístěn ve stínu borového lesa a umožňuje ubytování v chatičkách, obytných buňkách, vlastních stanech a karavanech. Místa je tu dost a například kapacita stanů je až 150.

  Kemp Branžež návštěvníkům nabízí v areálu pitnou vodu, kuchyňku, toalety, sprchy s teplou vodou, ohniště, přípojky el. energie a vedle toho také možnost občerstvení v restauraci či v kiosku. Kdo si chce zakoupit suroviny na vaření, může využít zdejší prodejnu potravin.

  Sportovní vyžití 

  Kromě možnosti plavání a dovádění ve vodě je možné využít hřiště na míčové hry nebo si zahrát plážový volejbal. Pro večerní pobavení, když zrovna nehodláte opékat nějakou dobrotu nad ohněm je tu navíc letní kino. A když se ráno probudíte, můžete vyrazit do vlahé přírody, kde se dobře daří houbám.

  Blízké okolí

  Branžež kemp je magnetem také díky svému atraktivnímu okolí. K návštěvě zvou nedaleké historické památky, například hrad Kost, lovecký zámeček Humprecht či třeba zřícenina hradu Valečov. Příroda je protkána řadou značených turistických tras a cyklotras, za návštěvu rozhodně stojí Příhrazské skály.  Branžež kemp je rovněž oblíbeným cílem motorkářských srazů a tak zde občas, budete-li mít štěstí, můžete obdivovat silné krásné stroje.

  Jak do Kempu?

  Ke kempu se dostanete po rychlostní silnici R10, odbočka na Kněžmost, odkud je to již jen kousek do obce Branžež.

  Otvírací doba

  Kemp má otevřeno od května do konce září.