Přeskočit na obsah
Domů » Prohlídkové okruhy

Prohlídkové okruhy

Během prohlídky hradu se seznámíte s nádvořím, kaplí, hradními paláci a také si vyslechnete zajímavé informace o historii hradu, jehož mohutné zdi ukrývají nejedno překvapení. Výrazná hradní Bílá věž nenese své jméno pouhou náhodou. Byla vystavěna z křemičitého pískovce a za svitu měsíce se tajuplně leskne. Při její prohlídce navštívíte nedobytné pokoje, které ve svých zdech ukrývá. V černé kuchyni ze 17. století můžete spatřit kousek zdiva s původní omítkou a zajímavé dobové nádobí. Na hradě Kost uvidíte také spoustu historických zbraní, dobové grafiky a archeologické nálezy. Velkým lákadlem je již tradičně středověká mučírna. Najdete ji ve sklepení a ukrývá velké množství nástrojů, které se v dávných dobách používaly k mučení. Nad schodištěm vás uvítá zavěšená klec na čarodějnice, nechybí exemplář španělské boty, ani pranýř. „Lahůdkou“ je pak dosud funkční replika gilotiny. Zajímavostí je to, že ji při natáčení filmu Hanibal využíval americký filmový štáb.

Okruh I. – Hradní paláce

Seznamte se s osudy majitelů hradu Kost. Prozkoumejte hradní paláce, zbrojnici s kolekcí pušek, pistolí a dalších zbraní, poznejte významné členy rodu Kinských. V rámci prohlídky projdete všechna nádvoří, kapli a černou kuchyni.

Okruh II. – Středověká mučírna

Vraťte se o stovky let zpět v hradní mučírně. Prohlédněte si funkční gilotinu, klec na čarodějnice nebo palečnici a nechte se vtáhnout do tajů českého hrdelního práva. Projdete všechna hradní nádvoří, kapli, černou kuchyni a přízemí Velké bílé věže s modelem hradu a počítačovou animací jeho vývoje.

Okruh Spojený (celý hrad)

Projděte hrad křížem krážem! Vyrazte na prohlídku Kosti, která zahrnuje všechna hradní nádvoří, mučírnu, paláce, sala terrenu, kapli sv. Anny, černou kuchyni a přízemí Velké bílé věže. Zvažte návštěvu okruhu s malými dětmi – výklad je detailní a cesta dlouhá.

Okruh Zkrácený (bezbariérový)

Nemáte moc času, přesto nedokážete jen tak projet okolo? Vyzkoušejte zkrácený okruh, který trvá jen 40 minut, ale rozhodně nepřijdete zkrátka. Provedeme  vás hradními nádvořími, kaplí sv. Anny a přízemím Velké bílé věže.

Vyberte si z naší nabídky tipů na výlet a udělejte si výlet po okolí.