Přeskočit na obsah
Domů » Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

  Kdo by si v dávných dobách pomyslil, že tvrz Stará, předchůdce hradu a zámku Staré Hrady, kterou věnoval Arnošt ze Staré své manželce Adličce, koupí v roce 2007 rodina Sukových, objekt ožije a nejčastějšími návštěvníky budou děti. Staré Hrady jsou dnes totiž doslova a do písmene pohádkové.

  Domov pohádek na Starý hradech

  Jak sami majitelé říkají, Staré Hrady jsou domovem pohádkových bytostí. Hradní i zámeckou částí vede prohlídkový okruh nazvaný „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Vzhledem k tomu, že Sukovi vlastnili již mnoho let celou sbírku předmětů a mobiliáře z období vlády Františka Josefa I, avšak neměli dostatečně reprezentativní prostory pro jejich umístění, po zakoupení Starých Hradů se situace změnila a v pěkné a ojedinělé expozici je možné si nyní prohlédnout například kupecké krámky, koloniál či c. k. hostinec v jejich původní podobě. Vedle nich je ve sbírce řada exponátů seznamujících s životem prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

  Zážitek pro děti

  Pro děti je návštěva Starých Hradů opravdových zážitkem. Čeká tu na ně čarodějná pohádková prohlídka. Spatřit mohou pohádkového čaroděje Archibalda I. a další čaroděje, čarodějnice, čerty, strašidýlka, skřítky i krásné princezny. Pohádkových bytostí hrad ukrývá na dvě stovky. Ani průvodce není ledajaký. Někdy má podobu princezny, jindy čarodějnice, občas zaskočí vodnice nebo čertice. Kromě zábavného výkladu tu mají pro děti nachystané různé soutěže, hádanky a spoustu zábavy. V Čarodějné Bestyjole mohou děti vidět kozy, ovečky, slípky, bažanty, perličky a mnohá další zvířátka a vyzkoušet si je samy nakrmit. Staré Hrady v krásné krajině Českého ráje najdete mezi Mladou Boleslaví a Jičínem, kousek od obce Libáň.

  Kontakt:

  Tel.: 420 602 302 265
  Email: info@starehrady.cz